راه اندازی طرح اولیه اینترنت همراه 6G توسط کره‌ جنوبی در سال 2026!

اینترنت 5G نه‌تنها برای سازندگان گوشی‌های هوشمند، بلکه برای دولت‌ها نیز به میدان رقابت تبدیل شد. حالا که این فناوری کمی به پایداری و توسعه رسیده، تمرکز و حساسیت روی 6G تغییر کرده است.

برخی از الزامات عملکرد نسل جدید اینترنت همراه عبارت‌اند از حداکثر سرعت داده یک ترابیت‌برثانیه (یعنی ۱٬۰۰۰ برابر پهنای باند یک درگاه اترنت معمولی) و تأخیر کمتر از ۱۰۰ میکروثانیه (یک ۱۰٬۰۰۰ ثانیه). هدف از توسعه‌ی اینترنت 6G در مقایسه‌ با 5G، رسیدن به حداکثر سرعت ۵۰ برابر بیشتر و داشتن ۱۰ برابر تأخیر کمتر است؛ همچنین در زیر نموداری از سامسونگ آمده که اهداف 5G (آبی روشن) و 6G (آبی) را مقایسه می‌کند.

همان‌طور که اشاره کردیم، تنها شرکت‌‎ها به‌دنبال گسترش نسل جدید اینترنت نیستند و دولت کره جنوبی نیز علاقه‌ی زیادی دارد که در عصر بعدی شبکه‌های تلفن همراه نقشی اساسی داشته باشد. کمیته انتقال ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد:

 

دولت قصد دارد برای رشد هرچه‌بیشتر اقتصاد، روی تراشه‌هایی غیر از حافظه، خودروهای آینده، بیوتکنولوژی و مراقبت‌های بهداشتی تمرکز داشته باشد. دولت جدید در حال برنامه‌ریزی برای گسترش ارتباطات 6G، باتری ثانویه، نمایشگر، دفاع و هوافضا، نیروگاه هسته‌ای پیشرفته و محتوای دیجیتال است. درواقع هدف این است که نمونه‌های اولیه 6G را تا سال ۲۰۲۶ آماده کنیم تا این فناوری در اواخر دهه حاضر یا اوایل دهه ۲۰۳۰ برای تجاری‌سازی آماده شود. دولت می‌خواهد هرچه‌زودتر این کار انجام شود.

 

کارهای زیادی برای انجام باقی مانده است، بااین‌حال، به نظر می‌رسد که همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است. سال گذشته سامسونگ سیگنالی را در فاصله‌ی ۱۵ متری ارائه داد. ال‌جی آن را بهبود بخشید و توانست سیگنالی را در فاصله ۱۰۰ متری بین ساختمان‌ها ارسال کند. گفتنی است که هر دو از سیگنال‌های بالاتر از ۱۰۰ گیگاهرتز استفاده می‌کردند که به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از تجهیزات فعلی، یعنی موج‌های میلی‌متری است.

 

منبع: وب سایت زومیت

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button