کوه کلیمانجارو به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کرد!

مقامات تانزانیا تجهیزات خدمات اینترنت پرسرعت را در دامنه‌های کوه کلیمانجارو نصب کرده‌اند که به کوه‌نوردان اجازه می‌دهد توئیت‌ها، تصاویر اینستاگرام و پیام‌های واتساپ را در مسیر صعود خود ارسال کنند و از طبیعت اطراف برای مخاطبان خود به‌طور زنده فیلم بگیرند.

کوه کلیمانجارو با قلبه‌ای به‌ارتفاع ۵۸۹۵ متر (۱۹ هزار فوت)، بلندترین کوه آفریقا و بلندترین کوه مستقل از سطح دریا درجهان است. این ناحیه، یکی از مقاصد محبوب برای انسان‌های ماجرا‌جو بوده و اکنون دسترسی به اینترنت پرسرعت در آن فراهم شده است. چنین اقدامی احتمالاً می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را به این ناحیه جذب کند.

به‌گزارش TechSpot، شرکت دولتی مخابرات تانزانیا شبکه‌ی باندپهن را در ارتفاع ۳۶۵۷ متری (۱۲ هزار فوت) راه‌اندازی کرده است. می‌توان انتظار داشت که تعداد زیادی از مردم در فیسبوک یا اینستاگرام به‌صورت زنده از مسیر صعود کلیمانجارو فیلم بگیرند. البته یکی دیگر از کاربردهای اینترنت پرسرعت در این ناحیه، مسائل امنیتی است. به‌عنوان مثال افرادی که ممکن است در مسیر حرکت خود گم شوند، با اتصال به اینترنت قادر خواهند بود مسیر درست را پیدا کنند. وزیر ارتباطات تانزانیا می‌گوید:

پیش از این، بازدیدکنندگان مجبور بودند بدون اینترنت در ناحیه‌ی کلیمانجارو حرکت کنند که این وضعیت کمی خطرناک بود. امروز امکان اتصال به اینترنت پرسرعت در کلیمانجارو فراهم شده است و گردشگران می‌توانند از قله‌ی این کوه با سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

کلیمانجارو هرسال میزبان هزاران بازدیدکننده است که می‌توانند تا ارتفاع مشخصی، سیگنال دریافت کند. وزیر ارتباطات تانزانیا از شرکت مخابرات این کشور درخواست کرد تا عملیات اینترنت‌رسانی را به سایر مکان‌های توریستی خارج از شبکه و پارک‌های ملی نیز گسترش دهد.

پارک ملی کلیمانجارو، یعنی جایی که این کوه در آن‌ قرار دارد، یک سایت حافظت‌شده‌ی تحت‌نظر یونسکو و منبع اصلی درآمد برای صنعت گردشگری تانزانیا است که فقط طی سال گذشته حدود ۱٫۴ میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

هک و سرقت اطلاعات CISCO توسط گروه باج افزاری

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button