قدرتمندترین حمله DDOS تاریخ توسط گوگل مسدود شد!

پلتفرم ابری گوگل (Google Cloud) اعلام کرد که موفق شده تا قدرتمندترین حمله DDOS تاریخ را دفع کند. ظاهرا هکر در این حمله توانسته در هر ثانیه 46 میلیون درخواست ایجاد کند و تلاش داشته تا به خدمات مبتنی بر اینترنت یکی از مشتریان غول موتور جستجو دسترسی پیدا کند.

امیل کینر، مدیر محصول و ساتیا کوندورو، سرپرست فنی Google Cloud در پست جدید وبلاگ گوگل توضیح می‌دهند:

برای درک بهتر مقیاس این حمله، مانند این است که تمام درخواست‌های روزانه ویکی‌پدیا تنها در 10 ثانیه دریافت شوند. این حمله قدرتمندترین حمله DDOS  تاریخ بود.

گوگل اضافه کرد که این حمله 76 درصد از حمله قبلی قدرتمندتر بوده است که ماه گذشته توسط شرکت کلاودفلر گزارش شده بود. در آن زمان، این شرکت موفق به مقابله با یک بات‌نت جدید به نام «Mantis» شده بود که در هر ثانیه 26 میلیون درخواست ایجاد می‌کرد.

هکرها برای آفلاین کردن وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها از حملات DDoS استفاده می‌کنند و این کار با ارسال میلیون‌ها درخواست به یک سرویس انجام می‌شود. حادثه Google Cloud ابتدا با حمله‌ای آغاز شده که در هر ثانیه حدود 10 هزار درخواست ایجاد می‌کرد و سپس این میزان حدود هشت دقیقه بعد به 100 هزار درخواست در هر ثانیه افزایش یافته است.

سرویس امنیت شبکه ضد DDoS گوگل (Cloud Armor) بلافاصله پس از حمله، هشداری را ایجاد کرد که به آن اجازه می‌داد ترافیک وب هکر را مسدود کند. کینر و کوندورو در ادامه این پست توضیح می‌دهند:

در دو دقیقه بعد، حمله شروع به افزایش کرد و از 100 هزار درخواست در هر ثانیه به اوج خود یعنی 46 میلیون درخواست در ثانیه رسید.

با وجود قدرت بسیار زیاد این حمله، گوگل توضیح می‌دهد که هکرها نتوانستند خدمات مشتری آن را مختل کند.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

ترمینال اینترنت استارلینک با یک ابزار هک شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button