دولت‌های پیشین مقصر مشکلات فعلی اینترنت هستند!

رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی خود به موضوعاتی از جمله کندی سرعت اینترنت، توسعه فیبر نوری، اعطای اینترنت رایگان و عدم توسعه‌یافتگی زیرساخت‌های اینترنت کشور پرداخت و درباره این موضوعات به خبرنگاران توضیح داد و علت اصلی این مشکلات را دولت‌های پیشین خطاب کرد.

در چندماه اخیر مسئله اختلال در اینترنت کشور و موضوع کاهش سرعت اینترنت مورد اعتراض کاربران و کارشناسان قرار گرفته و وزارت ارتباطات هدف تمام این اعتراضات بوده است. هرچند واکنش دولت نسبت به این انتقادات سکوت یا تکذیب بوده، اما تحلیل صاحب‌نظران گواه آن است که وضعیت اینترنت در ماه‌های گذشته دچار تغییرات زیادی شده است.

همین مشکلات اخیر در نشست خبری رئیس‌جمهور نیز مطرح شده و خبرنگاران از وی خواستند تا درباره شرایط کنونی اینترنت کشور توضیحاتی را ارائه کند.

رئیس جمهور در پاسخ به علت کند شدن و بروز اختلالات در اینترنت که منجر به گلایه‌مندی مردم شده است، به عدم توسعه زیرساخت‌ها و دولت‌های پیشین ارجاع داده و اظهار داشت:

کارهایی در سنوات گذشته باید انجام می‌شد که انجام نشده است؛ اگر زیرساخت‌ها کامل شده بود، الان ما مشکلی نداشتیم.

ابراهیم رئیسی با اشاره به این که دولت او در تلاش است تا عقب‌ماندگی‌ها در حوزه ارتباطات و مخابرات را جبران کند، به نوعی تمام مشکلات فعلی را ناشی از عملکرد ضعیف دولت‌های پیشین در سال‌های گذشته دانست. البته به گفته او تا پایان دوره دولت سیزدهم، این مشکلات برطرف خواهد شد و دولت در تلاش است ازطریق همکاری با بخش خصوصی این هدف را محقق کند.

وی در ادامه به تلاش‌های خود برای رفع مشکلات موجود در اینترنت کشور اشاره کرده و اعلام کرد که شخصاً این موضوع را به‌طور خاص پیگیری کرده و به همین منظور وزیر ارتباطات را موظف به ارائه ماهانه دو گزارش درباره پیشرفت کار شورای عالی فضای مجازی کرده است.

یکی از مهم‌ترین اهداف دولت سیزدهم در راستای توسعه اینترنت توسعه فیبر نوری بوده و زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیز همواره توسعه این فناوری را یکی از اهداف مهم این وزارتخانه می‌داند. رئیس جمهور نیز در نشست خود با تأکید بر اهمیت فیبر نوری، به تشریح تأثیرات توسعه این فناوری پرداخت و گفت:

از ابتدای دولت ۱٫۵ میلیون خانه به فیبر نوری دسترسی پیدا کردند. وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرده تا پایان سال پنج میلیون امکان دسترسی به فیبر نوری وجود خواهد داشت.

علاوه‌بر‌این، هدف‌گذاری‌های پیشین وزارت ارتباطات در حوزه توسعه فیبر نوری این بود که تعداد پورت‌های فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم به ۲۰ میلیون برسد؛ ابراهیم رئیسی هم به این عدد اشاره کرده و رسیدن به ۲۰ میلیون پورت را هدف وزارت ارتباطات خواند.

موضوع اعطای اینترنت رایگان به اقشار نیازمند نیز موضوع دیگری بود که در مدت اخیر مورد تأکید وزارت ارتباطات قرار گرفته بود؛ رئیس جمهور نیز به این مسئله اشاره کرده و اعلام کرد که امکان دسترسی دهک‌های پایین به اینترنت میسر شده و دسترسی سه دهک اول جامعه به اینترنت رایگان شده است.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

بهبود نتایج جست‌وجو توسط گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button