ربات های جدید می توانند بیماری های خطرناک را درمان کنند!

محققان چینی از گلبول های سفید خون برای توسعه ربات های میکروسکوپی استفاده کردند. این ربات‌ها می‌توانند در آینده در درمان بیماری های خطرناک مورد استفاده قرار بگیرند.

محققان دانشگاهی در چین در مطالعه اخیر خود از توسعه ربات های میکروسکوپی با کمک گلبول های سفید خون خبر دادند. این ربات ها می توانند در درمان و پیشگیری بیماری های خطرناک مورد استفاده قرار بگیرند. این ربات ها از گلبول های سفید به نام نوتروفیل ایجاد شده اند. نوتروبات ها قرار است با هدایت پرتوهای لیزر داروها را به مکان های دقیق در بدن منتقل کنند.

تاکنون برای این کار از ربات های بسیاری استفاده شده است اما به دلیل اینکه همگی آنها حاوی مواد مصنوعی هستند می توانند خطر عوارض جدی جانبی ایجاد کنند. دکتر ژیاچوآنگ ژنگ از رهبران این پروژه از دانشگاه جینان می گوید: میکرو ربات ها قابلیت فعال شدن از راه دور به وسیله نور را خواهند داشت و سپس می توان آنها را به مقصد مورد هدف در مسیر تعیین شده هدایت کرد.

طبق بررسی های اخیر و همچنین عملکرد ایمونولوژیک ذاتی نوتروفیل ها مشخص شد ربات های نوتروفیل می توانند به عنوان بینش جدید برای ساخت دستگاه های پزشکی در داخل بدن به کار روند. همچنین آنها می توانند وظیفه حمل محموله های دارویی را تا محل تومور یا لخته خون یا عفونت برعهده بگیرند. گزارش اخیر محققان نشان میدهد نوتروفیل ها یک جایگزین غیرتهاجمی محسوب می‌شوند. زیرا هم اکنون نیز در بدن حضور دارند و میتوانند نانوذرات مرده را جمع‌آوری کنند. آنها به وسیله عروق حرکت خود را به بافتهای مجاور انجام می دهند.

 

منبع: وب سایت تکنا

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button