آسیب پذیر ترین مرورگر

آسیب پذیر ترین مرورگر سال 2022 – گوگل کروم!

باتوجه به اطلاعات منبع آسیب‌پذیری  VulDB، کروم با داشتن 303 باگ درون خود آسیب پذیر ترین مرورگر سال 2022 تا به حال بوده است.

اطلاعات جدید به دست آمده نشان میدهد که کاربران گوگل در هنگام استفاده از آن باید باید مراقب اطلاعات خود باشند. علت این کار باگ های زیادی است که درون گوگل وجود دارد و باعث کاهش امنیت آنها میشود.

آسیب پذیر ترین مرورگر های سال 2022

آسیب پذیر ترین مرورگر های سال 2022

با توجه به گزارشات اخیر مشخص شده است که در سال 2022 در مجموع 3159 باگ شناسایی شده است که 303 باگ آن برای گوگل است. به همین دلیل گوگل آسیب پذیرترین مرورگر شناخته شده است. این آمار مربوط به 1 ژانویه تا 5 اکتبر 2022 است.

جزئیاتی از آسیب پذیری های گوگل منتشر نشده است اما نام بعضی از آنها عبارت است از: CVE-2022-3311، CVE-2022-3309 و CVE-2022-3314  . هیچ منبعی هنوز این نقص هارو فهرست نکرده است اما شرکت Atlas VPN گفته است باگ های مروگر باعث از بین رفتن حافظه سیستم میشود. راه دوری از باگ های گوگل بهروزرسانی این مرورگر به نسخه 106.0.5249.61 است.

در رده دوم آسیب پذیرترین مرورگر ها نام فایرفاکس به چشم میخورد. تعداد باگ های این مرورگر 117 باگ شناسایی شده است. در رتبه بعدی نیز ماکروسافت اج قرار دارد که باگ های آن به عدد 103 رسیده است.

در رتبه چهارم این فهرست نام سافاری به چشم میخورد اما یکی از کمترین آمار باگ را در میان مرورگرها دارد. تعداد باگ این مرورگر در سال 2022، 26 باگ شناسایی شده است در حالی که تعداد کل آسیب پذیری آن از زمان انتشار 1130 مورد شناسایی شده است.

در میان همه مرورگرها تنها یک مرورگر هیچ باگی به ثبت نرسانده است. این مرورگر اپرا نام دارد و تعداد کل باگ های آن در مجموع 344 باگ بوده است.

به دلیل استفاده اپرا، گوگل و مایکروسافت اج از موتور جست‌وجو Chromium ممکن است آسیب پذیری و باگ آن بر روی هر سه مرورگر تاثیر بدی داشته باشد.

در کل برای ایمنی کاربران در فضای اینترنت آنها باید مرورگر خود را به‌روز کنند تا از خطر باگ های آن در امان باشند.

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

مخفی کردن بدافزار در لوگوی ویندوز!

جنگ بین واتساپ و تلگرام!

هک شدن تلویزیون ایران توسط معترضین!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button