روتر Nest Wifi Pro

روتر Nest Wifi Pro با پشتیبانی از Wi-Fi 6E رونمایی شد!

جدیدترین روتر معرفی شده توسط گوگل روتر Nest Wifi Pro نام دارد که از وای‌فای 6E پشتیبانی می‌کند و درمقایسه‌با روترهای قبلی گوگل قابلیت‌های هوشمند و سرعت بیشتری دارد.

گوگل که تجهیزات شبکه را با برندی به نام Nest  عرضه می‌کند، روز گذشته روتر جدید خود را از این خانواده معرفی کرد. این روتر از Wi-Fi 6E سه‌بانده برای دستیابی به سرعت بالاتر استفاده می‌کند. روتر جدید غول فناوری در دسته‌ی روترهای مِش جای می‌گیرد و حداکثر 100 دستگاه میتوان به آن وصل کرد. Nest Wifi Pro درمقایسه‌ با بقیه روترهای گوگل نست وای فای که در سال 2019 عرضه شد پیشرفت‌ های چشم‌گیری در زمینه‌ی سرعت تجربه کرده است.

مشخصات روتر Nest Wifi Pro

گوگل می‌گوید روتر Nest Wifi Pro با شبکه‌های مِش تشکیل شده از Google Nest Wifi سازگاری ندارد. چنین موضوعی در نگاه اول ناامیدکننده است، اما چندان ما را متعجب نمی‌کند، چون معماری روتر گوگل نست وای‌فای اندکی تفاوت دارد. در سیستم قدیمی گوگل، یک روتر به نقطه‌های مختلف متصل می‌شود تا پوشش‌ دهی شبکه گسترش پیدا کند.

این در حالی است که گوگل می‌گوید در شبکه‌ی مِش Nest Wifi Pro تمامی واحدها مانند هم هستند و هر یک از آن‌ها می‌توانند در نقش روتر ظاهر شوند.

سیستم جدید گوگل قابلیت‌های هوشمند جدیدی نیز دارد. گوگل می‌گوید روتر Nest Wifi Pro به‌صورت خودکار ترافیک‌ های دارای پهنای باند بالا نظیر تماس ویدیویی و استریم ویدیو را اولویت‌بندی می‌کند. این روتر همچنین براساس تراکم باندهای مختلف، همیشه سراغ استفاده از بهینه‌ ترین باند فرکانسی می‌رود. گوگل می‌گوید نست وای‌فای پرو با هدف به‌حداقل‌رساندن اختلالات شبکه می‌تواند عملکرد آن را تنظیم کند.

براساس گفته‌ی گوگل روتر جدید این شرکت که سری نست نام دارد مجهز به دو درگاه اترنت 1 گیگابیت‌ برثانیه‌ای است تا کاربران بتوانند با کابل روترها را به هم وصل کنند. روتر گوگل دارای آرایه‌ی آنتن 2×2 است و می‌تواند ناحیه‌ ای به مساحت بیش از 200 متر مربع را پوشش دهد.

گوگل می‌گوید که این روتر را در تاریخ 5 آبان 1401 وارد بازار می‌کند. پیش‌فروش این محصول از روز گذشته شروع شده است.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

مقالات کارگزاری فناوری اطلاعات

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.