سئو چیست؟ (بهینه سازی موتور جستجو)

سئو چیست؟ (بهینه سازی موتور جستجو)

SEO(سئو) مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به زبان ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش بازدید آن است.

زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند هرچه سایت شما در نتایج بالاتر باشد امکان جذب مشتری بیشتر می‌شود.

سئو چگونه کار می‌کند؟

کار سئو

موتورهای جستجو مانند گوگل از ربات‌ها برای جستوجو صفحات در وب، رفتن از سایتی به سایت دیگر و… استفاده میکنند.

فهرست‌را مانند یک کتابخانه غول‌پیکر در‌نظر بگیرید که در آن یک‌کتابدار می‌تواند یک‌کتاب برای کمک به‌شما پیدا‌‌کند که این کار موتور های جستجو است.

سپس، الگوریتم‌ها با در نظر گرفتن صدها عامل، صفحات موجود در فهرست را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کنند تا تعیین‌کنند ترتیب‌صفحات برای نمایش چگونه باید باشند.

چرا بهینه سازی موتور های جستجو برای بازاریابی مهم است؟

تاثیر سئو بر بازاریابی

سئو بخش اساسی بازاریابی‌دیجیتال است زیرا افراد هرساله تریلیون‌ها جستجو انجام می دهند، اغلب با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات.

با این حال، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال تغییر بوده است تا به کاربران پاسخ‌های مستقیم و اطلاعاتی بدهد که به احتمال زیاد کاربران را به جای هدایت آنها به وب‌سایت‌های دیگر، در صفحه نتایج نگه می‌دارد.

در مجموع، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. وقتی متوجه شدید که کاربران وب‌سایت شما چه می‌خواهند، می‌توانید آن دانش را در کمپین‌های خود (پرداخت و ارگانیک)، در سراسر وب‌سایت، در ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی خود و موارد دیگر پیاده‌سازی کنید.

استراتژی های سئو

استراتژی های سئو

افرادی که سئو کلاه سیاه را پیاده‌سازی می‌کنند، تمایل دارند از تاکتیک‌های زیرکانه مانند پر کردن کلمات کلیدی و حذف لینک برای رتبه‌بندی سریع استفاده کنند. ممکن است در کوتاه مدت کار کند و ترافیک سایت شما را به ارمغان بیاورد، اما پس از مدتی، گوگل سایت شما را جریمه کرده و حتی آن را در لیست سیاه قرار می دهد تا هرگز رتبه بندی نشوید.

از سوی دیگر، سئو کلاه سفید راهی برای ایجاد یک تجارت آنلاین پایدار است. اگر سئو را از این طریق انجام دهید، روی مخاطبان انسانی خود تمرکز خواهید کرد.

شما سعی خواهید کرد بهترین محتوای ممکن را در اختیار آنها قرار دهید و با بازی بر اساس قوانین موتور جستجو به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

بعضی استراتژی‌های سیاه سئو: 1- محتوای تکراری 2- متن نامرئی.

از آنجایی که گوگل سایت‌هایی را که این کارها را انجام می‌دهند جریمه می‌کند، من فقط درباره سئو کلاه سفید صحبت می‌کنم.

اگرچه چیزی به نام سئو کلاه خاکستری وجود دارد. این بدان معناست که به اندازه سفیدترین کلاه سفید خالص یا بی‌گناه نیست، اما آنقدرها هم که تکنیک‌های کلاه سیاه می‌تواند دستکاری‌کننده باشد، نیست. شما سعی نمی کنید کسی را فریب دهید یا عمداً سیستم را با کلاه خاکستری بازی کنید.

در دنیای سئو، مهم این نیست که چه کاری انجام می دهید، بلکه به نحوه انجام آن بستگی دارد. اگر پست‌های مهمان را در سایت‌هایی خریداری می‌کنید که هیچ ربطی به جایگاه شما ندارند و مجموعه‌ای از لینک‌ها را اسپم می‌کنید، جریمه خواهید شد.

 

منبع: وب سایت neilpate و searchengineland

بیشتر بخوانید:

دوربین مداربسته از گذشته تا حال!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button