نقص امنیتی در وای فای کشف شد

نقص امنیتی در وای فای کشف شد

یک نقص امنیتی بزرگ در وای فای توسط گروهی از دانشمندان دانشگاه واترلو کشور کانادا به سرگروهی علی عابدی کشف شد. متخلفین با استفاده از این کار میتوانند وسایل متصل به وای فای را ردیابی کنند.

آشنایی بیشتر با این نقص امنیتی در وای فای

کارایی Wi-Peep

کارایی Wi-Peep

فناوری که اجازه ردیابی وسایل از پشت دیوار از طریق وای فای را میدهد Wi-Peep نام دارد. این کار به سارقین بسیار کمک میکند. به عنوان مثال اگر فرد سارق بداند که وسایل هوشمند در کجا قرار دارند کار بسیار راحت تر می‌شود.

گزارشات جدید نشان میدهند که یک پهباد مجهز به وای فای ارزان به نام Wi-Peep امکان رصد وسایل از پشت دیوار نیز دارد. این اتفاق نشان دهنده نقطه ضعفی بزرگ در فناوری های موجود است. محققان این نقطه ضعف را polite Wi-Fi می‌نامند.

جزئیات بیشتر در این مورد

حتی آن دسته از وای فای ها که توسط رمز عبور امنیتشان بالاتر رفته است به درخواست دستگاه های وای فای در اطراف خود پاسخ می‌دهند. اینجاست که Wi-Peep وارد عمل می‌شود.

این دستگاه 10 گرمی توسط دانشمندان بر روی یک پهباد معمولی نصب شد و سپس در بیرون ساختمان به پرواز درآمد. همانطور که پهپاد در بیرون ساختمان مشغول پرواز است، Wi-Peep سیگنال‌های وای‌ فای را منتقل می‌کند. این سیگنال ها از طریق دیوار به ساختمان وارد می‌شوند و دستگاه های متصل به وای فای شناسایی می‌شوند.

دستگاه های متصل به سیگنال ارسال شده توسط Wi-Peep پاسخ می‌دهند. بلافاصله بعد از انجام این کار موقعیت مکانی آنها شناسایی می‌شود.

استفاده های دیگر از این باگ

علاوه بر شناسایی موقعیت وسایل در خانه ها میتوان از این باگ برای شناسایی موقعیت مکانی نگهبانان در بانک ها استفاده کرد. این کار با ردیابی تلفن یا ساعت هوشمند آنها صورت می‌گیرد.

عابدی میگوید:

ما باید این شکاف امنیتی در وای فای را برطرف کنیم تا دستگاه های کا به غریبه ها پاسخ ندهند. یکی از راه‌ های پیشنهادی امن ایجاد تنوع مصنوعی در زمان‌ پاسخ‌ دهی دستگاه‌ها است تا مکان آن‌ها مشخص نشود.

 

بیشتر بخوانید:

آلوده کردن اهداف دولتی توسط گروه هکر چینی!

هک شدن تلویزیون ایران توسط معترضان!

آگهی های شغلی جعلی در لینکدین راه حل جدید هکرها!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button