حذف داده‌های شخصی کاربران گوگل به سادگی!

گوگل ابزاری به‌ نام Results about you را ارائه داده است که می‌توان با استفاده از آن حذف داده‌های شخصی کاربران را به ساده ترین روش انجام داد.

ابزار Results about you گوگل به‌منظور آسان‌سازی فرایند حذف نتایج جست‌وجوی حاوی اطلاعات شخصی در نظر گرفته شده و دردسترس برخی کاربران قرار گرفته است. این قابلیت در کنفرانس I/O ۲۰۲۲ توسط گوگل معرفی شد.

گوگل قبلاً روشی برای حذف اطلاعات شخصی کاربران ازجمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل را به‌همراه انبوهی از انواع داده‌های دیگر ارائه می‌کرد. بااین‌حال، سیستم قبلی این شرکت چندان ساده نبود و بسیاری از افراد نمی‌توانستند به‌راحتی از آن بهره ببرند. اگر در نتایج جست‌وجوی گوگل به مواردی برخورد کردید که داده‌های مرتبط با شما را نشان می‌دهند، باید به صفحه‌ی پشتیبانی مراجعه کرده و فرمی را پر کنید که حاوی نشانی اینترنتی‌ای است که تمایل دارید از نتایج جست‌وجو حذف شود.

با ابزار جدید گوگل می‌توانید به‌طور مستقیم برای حذف داده‌های موردنظر از نتایج جست‌وجوی گوگل درخواست دهید. اگر نتیجه‌ای مشاهده کردید که به صفحه‌ی داده‌های شخصی شما پیوند دارد، می‌توانید روی سه‌نقطه‌ی کنار آن ضربه زده تا به پنل «About this Result» دسترسی یافته و گزینه‌ی «Delete Result» را انتخاب و درخواستی برای حذف آن نتیجه ثبت کنید.

همچنین یک صفحه‌ی موسوم به Results About You وجود دارد که می‌توانید با ضربه روی عکس نمایه‌ی خود در برنامه‌ی گوگل به آن دسترسی یابید. این بخش به‌ شما اجازه می‌دهد درخواست حذف اطلاعات خود را پیگیری کرده و وضعیت آن را مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید درخواست جدیدی از این صفحه برای حذف نتایج موردنظر خود از بخش جست‌وجو که حاوی اطلاعات قدیمی یا غیرقانونی هستند ثبت کنید. همان‌طور که گوگل در سند پشتیبانی خود اشاره می‌کند این فرایند فقط نتایج اشاره‌شده را حذف می‌کند.

گوگل در اوایل سال جاری سیاست‌های خود را درمورد حذف اطلاعاتی که از کاربران جمع‌آوری کرده است به‌روز کرد. این تغییر نسبتاً پیچیده بود و می‌توانید در اینجا به جزئیاتی بیشتر درباره‌ی آن دست یابید. ابزار جدید گوگل، روندی اصلی را تغییر نمی‌دهد و فقط روشی آسان‌تر برای درخواست حذف نتایج ارائه می‌دهد.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای طراحی پروتئین ها استفاده می‌شوند!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button