لینکدین نیز در ایران فیلتر شد!

پس از فیلتر شدن پلتفرم‌هایی مانند واتساپ و گوکل‌ پلی و اینستاگرام در روزهای اخیر، به نظر می‌رسد از بامداد امروز دسترسی به لینکدین نیز‌ با اختلال شدیدی همراه شده است و این پلتفرم هم برای کاربران ایرانی مسدود شده است.

مشاهدات نشان می‌دهد استفاده از لینکدین بدون فیلترشکن عملا امکان پذیر نیست. قابل ذکر است دو روز پیش لینکدین اختلال جهانی پیدا کرده بود که این مشکل در حال حاضر در همه جای دنیا برطرف شده است.

نت بلاکس نیز اختلال در دسترسی به لینکدین در بین ایرانیان را تایید کرده است. نت بلاکس که کیفیت اینترنت را در جهان می‌سنجد در آخرین پست خود در توییت نسبت به وجود این اختلال در ایران، هشدار داده است.

لینکدین یک پلتفرم بین‌المللی مخصوص کارجویان و مدیران شرکت‌ها است و تاکنون سابقه فیلتر در ایران را نداشته بود. در واقع  در این پلتفرم بیشتر دانشگاهیان و متخصصان برای ارائه رزومه در آن عضو می‌شوند. این شبکه اجتماعی حدود ده سال پیش هم به طور موقت در ایران دچار فیلترینگ شده بود.

لینکدین از معدود پلتفرم بین‌المللی باقی مانده در ایران بود که هنوز دچار فیلترینگ نشده بود. به نظر می‌رسد فیلتر شدن لینکدین نیز مانند فیلتر شدن پلتفرم‌های دیگری نظیر واتساپ و اینستاگرام و… مربوط به ناآرامی‌ها در کشور باشد. وزیر کشور نیز در گفتگویی تلویزیونی تاکید کرده بود که وجود این اختلالات در اینترنت برای امنیت خود مردم است و تا زمانی که این ناآرامی‌ها ادامه داشته باشد، فیلترینگ در اینترنت ادامه خواهد داشت.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

قطوب جنوب محل جدید اینترنت ماهواره‌ای استارلینک!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button