پشتیبانی گوگل از کروم در ویندوز 7 و 8.1 رو به پایان است

پشتیبانی گوگل از کروم در ویندوز 7 و 8.1 رو به پایان است

با اعلام رسمی گوگل در اوایل سال آینده (2023) این شرکت در سیستم عامل های ویندوز 7 و 8.1 دیگر از کروم پشتیبانی نخواهد کرد.

پشتیبانی گوگل در ویندوز از کروم

پشتیبانی گوگل در ویندوز از کروم

پشتیبانی گوگل در ویندوز از کروم

با اینکه زمان بسیار زیادی از انتشار ویندوز 7 و ویندوز 8.1 میگذرد با این حال افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند. با اعلام گوگل آخرین به‌روزرسانی کروم در ویندوز های 7 و 8.1 اوایل سال 2023 منتشر می‌شود.

در نتیجه کاربران ویندوز های 7 و 8.1 پس از آن دیگر به‌روزرسانی جدیدی برای اطمینان از امنیت خود در فضای آنلاین دریافت نخواهند کرد.

صحبت های گوگل در این مورد

گوگل در صفحه پشتیبانی خود طی بیانیه ای اعلام کرده است که آخرین بهروزرسانی کروم برای ویندوز 7 و ویندوز 8.1 در تاریخ 7 فوریه 2023 منتشر می‌شود. بعد از این به‌روزرسانی، کروم همچنان بر روی دو سیستم عامل مذکور کار خواهد کرد اما دیگر آپدیتی برای آن ارائه نخواهد شد.

این اتفاق باعث می‌شود کاربران امنیت بالایی نداشته باشند و در معرض تعداد زیادی از تهدیدات امنیتی آنلاین قرار بگیرند. نتیجه این اتفاق رشد جرایم سایبری به صورت گسترده است و منجر به ایجاد مشکلات بزرگ تر می‌شود. در نتیجه برای اطمینان از دریافت آخرین نسخه های کروم، کاربران باید از ویندوز 10 یا سیستم عامل های جدیدتر استفاده کنند.

بخشی از توضیحات گوگل در این مورد به صورت زیر است:

در حال حاضر اگر در حال استفاده از ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 هستید، پیشنهاد ما به شما این است که تا قبل از پایان یافتن زمان پشتیبانی کروم روی این دو سیستم عامل، ویندوز کامپیوتر خود را ارتقا بدهید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که از جدیدترین نسخه کروم در ویندوز خود استفاده کنید و از امنیت بالا لذت ببرید.

با توجه به گزارشات جدید مایکروسافت، تعداد کامپیوتر های مجهز به ویندوز 10 و 11 در سال 2022 معادل 1.4 میلیارد دستگاه است. اما با این حال بسیاری از کاربران نیز ار نسخه های قدیمی ویندوز استفاده می‌کنند.

سرویس تجزیه و تحلیل StatCounter اعلام کرده است سهم ویندوز های 10 و 11 در بازار به ترتیب 71.87 درصد و 13.56 درصد هست. با این حال سهم ویندوز 7 10.68 درصد است. یعنی کاربران ویندوز 7 حدود 100 میلیون هستند. حال باید دید که آیا همچنان از ویندوز 7 بعد از این موضوع استفاده می‌کنند یا خیر.

 

بیشتر بخوانید:

استخراج اطلاعات بیومتریک کاربران توسط گوگل!

جریمه گوگل توسط کشور هند!

تماس تصویری سه بعدی قابلیت جدید و بعدی گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button