تماس تصویری سه بعدی قابلیت جدید و بعدی گوگل!

تماس تصویری سه بعدی قابلیت جدید و بعدی گوگل!

با توجه به داغ شدن مبحث متاورس در دنیای امروزی گوگل تصمیم به ایجاد تماس تصویری سه بعدی کرده است. این پروژه استارلاین نام دارد که در آن مخاطب درست روبروی ما مینشیند.

جزئیات بیشتر تماس تصویری سه بعدی

جزئیات بیشتر تماس تصویری سه بعدی

جزئیات بیشتر تماس تصویری سه بعدی

اگر در فیلم های تخیلی مشاهده کرده باشید ارتباط تصویری در آنها بسیار متقاوت با دنیای واقعی است. حال گوگل میخواهد مانند این فیلم ها تماس تصویری را راه اندازی کند به گونه ای که انگار مخاطب روبروی ما نشسته است.

اینطور که پیداست در حال حاضر ما خیلی زیاد به تصور علمی تخیلی خود از زندگی نزدیک شدیم و آن هم به لطف گوگل و تلاش در پروژه استارلاین است. پروژه استارلاین در واقع چیزی شبیه به اتاقک سه بعدی مخصوص است تا افراد در هنگام تماس تصویری فرد را روبروی خود حس کنند.

زمان آماده سازی پروژه استارلاین

این پروژه بسیار هیجان انگیز است اما هنوز مشخص نشده است چه زمانی رو به اتمام می‌رسد. همچنین اطلاعاتی درمورد هزینه های سخت افزاری در این پروژه وجود ندارد.

در نگاه اول این پروژه بسیار ساده به نظر می‌رسد اما بسیار چالش برانگیر و سخت است. چرا که گوگل سعی دارد با این پروژه مغز انسان را گول بزند به طوری که گمان کند فرد درست روبروی ما نشسته است.

اگر بخواهیم پروژه‌ی استارلاین را دقیق تر معرفی کنیم، این سیستم شامل پنل بزرگ 65 اینچی 8k با نرخ نوسازی 60 هرتز است. دور آن سه پاد ثبت‌کننده قرار دارد که تصاویر رنگی و داده‌های عمقی را می‌تواند ثبت کند.  این سیستم به چهار دوربین ردیاب حرکت، دو اسپیکر، چهار میکروفون و پروژکتورهای فروسرخ نیز مجهز است.

با اینکه اطلاعات دقیقی از زمان آماده سازی این پروژه پخش نشده است اما بسیار امیدوارکننده  است چرا که با این پروژه بشر گام بزرگی به سوی پیشرفت در تکنولوژی برداشته است.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

ربات انسان نما به اسم آمکا به موزه دوبی رفت!

احراز هویت بدون رمز عبور توسط گوگل معرفی شد!

هوش مصنوعی ابری در آنده از زبان گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button