احراز هویت بدون رمز عبور

احراز هویت بدون رمز عبور توسط گوگل معرفی شد!

قابلیت بهره‌برداری گسترده پسوردها باعث شده تا بخش وسیعی از فروشندگان از جمله گوگل و مایکروسافت به سمت گزینه احراز هویت بدون رمز عبور بروند.

امنیت مبتنی بر گذرواژه یک امر عجیب و غریب است. با وجود بیش از 15 میلیارد اعتبار افشا شده در وب رمزهای عبور به سادگی در دور نگه داشتن عوامل تهدید موثر نیستند.

معرفی احراز هویت بدون رمز عبور توسط گوگل

احراز هویت بدون رمز عبور توسط گوگل معرفی شد

احراز هویت بدون رمز عبور توسط گوگل معرفی شد.

در راستای این نظریه بدون رمز عبور، امروز گوگل اعلام کرد که کلیدهای عبور را به کروم و اندروید می آورد. این ویژگی به کاربران امکان می دهد برای ورود به دستگاه های اندرویدی رمز عبور ایجاد و استفاده کنند. کاربران می توانند کلیدهای عبور را در تلفن و رایانه خود ذخیره کنند و از آنها برای ورود بدون رمز عبور استفاده کنند.

مزیت این کار برای شرکت‌ها، معرفی کلیدهای عبور به اکوسیستم کروم و اندروید است. این کارهک کردن سیستم‌هایشان را برای مجرمان سایبری بسیار دشوارتر می‌کند.

علاقه و استقبال از این اتفاق

با بالا رفتن فیشینگ در دنیای امروزی، علاقه به راه حل های احراز هویت بدون رمز عبور همچنان در حال افزایش است. محققان پیش بینی می کنند که بازار احراز هویت بدون رمز عبور از ارزش 12.79 میلیارد دلار در سال 2021 به 53.64 میلیارد دلار تا سال 2030 افزایش یابد.

با افزایش علاقه به احراز هویت بدون رمز عبور، بسیاری از ارائه دهندگان در حال آزمایش استفاده کم از رمزهای عبور هستند. به عنوان مثال، اپل اکنون کلیدهای عبور را به کاربران ارائه می دهد، بنابراین آنها می توانند از طریق Face ID یا Touch ID، بدون رمز عبور، در دستگاه های iOS 16 و macOS Ventura وارد برنامه ها و وب سایت ها شوند.

در نتیجه احراز هویت بدون رمز عبور از سوی کاربران با استقبال زیادی روبرو شده است. دلیل این اتفاق افزایش امنیت در مقابل حملات فیشینگ است. دور از ذهن نیست که تا سال آینده این اتفاق تحقق یابد و از آن به صورت گسترده استفاده شود.

 

منبع: وب سایت venturebeat

بیشتر بخوانید:

آسیب پذیر ترین مرورگر سال 2022!

پاسخ توییتر به ایلان ماسک!

ردیابی غیرقانونی گوشی توسط گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button