استارلینک در اوکراین همچنان در دسترس است!

استارلینک در اوکراین همچنان در دسترس است!

ایلان ماسک با توجه اتفاقات اخیر اعلام کرده که با وجود ضرر های مالی زیاد به ارائه سرویس استارلینک در اوکراین ادامه خواهد داد.

سرانجام استارلینک در اوکراین

سرانجام استارلینک در اوکراین

سرانجام استارلینک در اوکراین

چند روز قبل شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده بود دیگر قادر به تامین هزینه های استارلینک در اوکراین نیست و پنتاگون باید این هزینه رو بپردازد. حال بعد از گذشت چند روز ایلان ماسک با یک چرخش بزرگ اعلام کرده است که به ارائه استارلینک در اوکراین ادامه خواهد داد.

اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت ماهواره ای در اوکراین میلیون ها دلار هزینه کرده است و بخش کوچکی از آن را دریافت کرده است. درحالی که به نظر میرسید اسپیس ایکس دیگر قادر به ارائه خدمات به اوکراین نباشد اما ایلان ماسک نظر دیگری دارد.

واکنش ایلان ماسک

ایلان ماسک در توییتر خود در مورد ارائه خدمات به اوکراین اعلام کرده است:

درحالی که اسپیس ایکس به دلیل ارائه اینترنت ماهواره ای استارلینک به اوکراین به صورت رایگان در حال ضرر است ما همچنان به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.

با توجه به حرف های قبلی ایلان ماسک اسپیس ایکس حدود  هزار ترمینال به اوکراین فرستاده است. این کار نقش مهمی در آنلاین نگه داشتن خطوط در این کشور داشته است.

به نظر می‌رسد شرکت اسپیس ایکس بعد از مدتی دیگر نتواند هزینه های اینترنت اوکراین را بر عهده بگیرد چرا که این شرکت ماهیانه حدود 20 میلیون دلار ضرر میکند. همچنین پیشبینی میشود که تا 1 سال آینده هزینه های این شرکت به 380 میلیون دلار برسد.

ایلان ماسک روز های گذشته از فعال شدن اینترنت استارلینک در ایران خبر داد. البته وزیر ارتباطات این موضوع را تکذیب کرد. حال باید دید که سرنوشت اینترنت ماهواره ای در کشور ما به کجا خواهد رسید. البته در صورتی فعال شدن استارلینک در ایران هزینه هایی هم برای ما به منظور استفاده از این سرویس به دنبال خواهد داشت.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

بازجویی ایلان ماسک به دلیل معامله توییتر!

اتصال به استارلینک با تلفن همراه!

تمجید ایلان ماسک توسط دولت چین!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button