رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ

رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ به زودی؟

عیسی زارع‌پور درمورد محدودیت‌های درون ایران در مصاحبه خود اعلام کرد که دیگر هیچ‌محدودیتی در ایران بجز در استفاده از اینستاگرام و واتساپ وجود ندارد. اما سوالی که ذهن کاربران را مشغول کرده است آیا اینستاگرام و واتس‌اپ رفع فیلتر میشوند؟

آیا اینستاگرام و واتس‌اپ رفع فیلتر میشوند؟

شرایط رفع فیلتر

شرایط رفع فیلتر

وی در پاسخ به این سوال عنوان کرد که رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ به دو چیز بستگی دارد. یک نظر مراجع ذی‌طلاح و دو تغییر رفتار و محتوای پلتفرم ها. به نظر میرسد مورد دوم شرطی محال است و رفع فیلتر این دو پلتفرم دور از ذهن است.

این دو پلتفرم تا به حال در ایران طعم فیلتری را نچشیده بودند ولی با توجه به وضعیت بحث فیلترینگ به این دو اپلیکیشن پرطرفدار در دنیا رسید.

موضع وزیر ارتباطات درمورد فیلترینگ این دو پلتفرم

عیسی زارپور اعلام کرده است که تنها در صورت تغییر رفتار در این پلتفرم ها محدودیت‌ها برداشته خواهد شد. این موضوع با توجه به شرایط حال حاضر امری دور از دسترس خوانده میشود. زیرا اینستاگرام و واتس‌اپ در هیچ کشوری این کار را انجام نداده اند و در ایران نیز دفتر فعالی ندارند.

منظور از عبارت تغییر رفتار در پلتفرم ها این است که این دو پلتفرم یک تفاهمنامه امضا کنند و با قبول کردن شرایط کشور ما دیگر محدودیتی در استفاده از این اپلیکیشن ها نخواهد بود.

نهایت چه خواهد شد؟

با فیلترشدن هیچ موقع آن اپلیکیشن از استفاده کاربران به طور کامل حذف نشده است و این موضوع درمورد تلگرام صدق میکند. با فیلترشدن اینستاگرام و واتس‌اپ نیز تا یک مدت شاهد ریزش کاربران در این پلتفرم ها هستیم. اما مردم به طور کامل ارتباط خود را با جهانیان قطع نمیکنند و نهایت با فیلترشکن از این برنامه ها استفاده خواهند کرد.

البته که هدف از فیلترینگ این دو پلتفرم روی آوردن مردم به سمت اپلیکیشن های بومی بوده است و بسیار تبلیغات و سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه شده است.

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

فیلترینگ در ایران همیشگی خواهد بود؟

لینکدین نیز در ایران فیلتر شد!

رفع محدودیت های اینترنت بر عهده من نیست!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button