تولید محتواهای آنلاین توسط هوش مصنوعی تا سال 2026!

کارگروه مجری قانون یوروپل (Europol) با انتشار گزارش جدیدی هشدار می‌دهد که تا سال 2026، حدود 90 درصد تولید محتواهای آنلاین در فضای مجازی، با هوش مصنوعی انجام می‌شود.

یوروپل در گزارش خود به این موضوع اشاره می‌کند که هر محتوایی را که در فضای مجازی هست را باور نکنید چون ممکن است صحت نداشته باشد و با هوش مصنوعی تولید شده باشد. در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده که رسانه‌هایی طی سال‌های آینده به فعالیت خود به صورت آنلاین ادامه می‌دهند که محتوای آنها با هوش مصنوعی تولید یا دستکاری شده است و در نتیجه کاربران باید مواظب این موضوع باشند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده که برخی محتواهایی که با هوش مصنوعی تولید می‌شوند به حوزه خدمات مربوط به بهبود کیفیت زندگی و  بازی ارتباط دارند و نسبت به این موضوع هشدار داده که با افزایش تعداد رسانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، احتمال انتشار مطالب نادرست نیز افزایش پیدا می‌کند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که آمار 90 درصد واقعا بخش عظیمی است. با وجودی که کاربران تا حد زیادی به ربات‌ها عادت کرده‌اند، ولی آمار 90 درصد رقم بزرگی بوده که باورپذیری و تصور آن کمی سخت است. کارشناسان می‌گویند ممکن است هوش مصنوعی بتواند در برخی زمینه‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد و حتی بتواند در برخی حوزه‌ها محتوایی نزدیک و شبیه به محتوای تولید شده توسط انسان عرضه کند، اما اینکه باور کنیم 90 درصد محتواهای آنلاین ممکن است روزی با ربات‌ها تهیه شوند، سخت است.

در حال حاضر کاربران فضای مجازی، محتواهای موجود را راستی آزمایی می‌کنند. گاهی اوقات حتی کاربران مجبور می‌شوند برای آنکه بدانند محتوایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، درست است یا خیر، در مورد آن فکر کنند و حتی محتواها را مورد بررسی قرار دهند. حال اگر محتواها با هوش مصنوعی تولید شوند، شرایط بسیار پیچیده خواهد شد. برخی منتقدان می‌گویند در این صورت صحت محتواها کاملا زیر سوال می‌رود. دنیای دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است و چنین گزارش‌هایی نشان می‌دهد که شاید باید منتظر تغییرات بزرگی باشیم.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

تبادل داده بر بستر شبکه 6G با موفقیت همراه بود!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button