واردات برخی تجهیزات اینترنتی ماهوار‌ه‌ای به ایران ممکن است!

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس ممکن است برای ارائه‌ی خدمات اینترنت ماهواره‌ای Starlink در ایران مجوز لازم را دریافت کند تا واردات برخی تجهیزات اینترنتی ماهوار‌ه‌ای به ایران ممکن شود.

ایلان ماسک در روز ۲۹ شهریور برای ارائه‌‌ی سرویس استارلینک در ایران خواستار معافیت کشورمان از تحریم‌ها شد و یک روز پس از این درخواست، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که واردات برخی تجهیزات اینترنتی ماهوار‌ه‌ای به ایران ممکن است.

ماسک روز دوشنبه در پاسخ به سؤال کاربری در توییتر درباره‌ی ارائه‌ی سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، جواب داد:

استارلینک برای ارائه‌‌ی سرویس در ایران خواستار معافیت این کشور از تحریم‌ خواهد شد.

سرویس استارلینک در حال حاضر ۳ هزار ماهواره‌ را در مدار قرار داده و در ۳۲ کشور دنیا خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد. این ماهواره‌ها برای ارسال و دریافت داده ها از آنتن‌های خاصی به‌نام آرایه فازی استفاده می‌کنند و استفاده از خدمات استارلینک بدون این تجهیزات خاص ممکن نیست.

ماسک در توییت خود به جزئیات بیشتری در مورد ارائه‌ی خدمات اینترنت ماهواره‌ای Starlink در ایران اشاره‌ای نکرد، اما درخواست او هم‌زمان با اعتراضات نسبت به حادثه‌ی پیش‌آمده برای مهسا امینی مطرح شد؛ وزارت خزانه‌داری ایالات متحده مشخص نکرد که آیا این مجوز برای برنامه‌های ماسک اعمال می‌شود یا خیر.

یکی از سخن‌گویان وزارت خزانه‌داری (OFAC) آمریکا در بیانیه‌ای گفت:

مجوز ورود برخی سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات مرتبط با ارتباطات ازطریق اینترنت به ایران برای برخی خدمات اتصال اینترنت برای کاربرانی مشخص و پایانه‌های ماهواره‌ای تحت مجوز عمومی D-1 (مجوز‌هایی تحت عنوان General License D-1 در شرایط تحریم) ارائه می‌شود.

OFAC برای هرگونه صادراتی که تحت پوشش مجوزهای ذکر شده نباشد، از درخواست مجوزهای خاص برای مجوز فعالیت‌های اینترنتی در ایران استقبال می‌کند.

اسپیس ایکس قصد دارد به سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را گسترش دهد و در حال حاضر نیز برای رقابت با شرکت‌های ارتباطات ماهواره‌ای مشابه مانند Amazon.com Inc و OneWeb سخت تلاش می‌کند.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

شکایت 25 میلیارد دلاری از گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button