آپدیت های امنیتی برای ویندوز 7 و 8.1 متوقف می‌شود

آپدیت های امنیتی برای ویندوز 7 و 8.1 متوقف می‌شود

با توجه به گزارشات کاربران ویندوز 7 و 8.1 دیگر از مزیت امنیت بهره مند نخواهند شد. مایکروسافت اعلام کرد از تاریخ 20 دی آپدیت های امنیتی برای ویندوز 7 و 8.1 دیگر منتشر نخواهند شد. همچنین این نسخه ها دیگر پشتیبانی فنی نخواهند شد.

توقف انتشار آپدیت های امنیتی

توقف انتشار آپدیت های امنیتی

توقف انتشار آپدیت های امنیتی

شرکت مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد که کاربران ویندوز 7 و 8.1 تنها یک هفته فرصت دارند تا ویندوز خود را آپدیت و به نسخه های جدیدتر به‌روز کنند. در غیر این صورت دیگر آپدیت های امنیتی را دریافت نخواهند کرد.

قابل ذکر است بعد از گذشت این تاریخ مشکلی برای کاربران این ویندوز ها به وجود نمی‌آید و آنها همچنان می‌توانند از آن استفاد کنند. فقط از این به بعد در این سیستم ها امنیت نخواهند داشت.

یکی دیگر از خطراتی که کاربران این دو ویندوز را تهدید می‌کند پشتیبانی نشدن مرورگر اج است. پیش از این گوگل نیز اعلام کرد که دیگر از مرورگر کروم نیز در ویندوز های 7 و 8.1 پشتیبانی نخواهد کرد.

به صورت عامیانه این ویندوز ها کم کم به سمت منسوخ شدن گام بر می‌دارند.

توضیحات تکمیلی

در سال 2022 اعلام شد که تعداد کاربرانی که از ویندوز 7 استفاده می‌کنند بیش از 100 میلیون هستند. طبق نتیجه یک نظرسنجی هم کارشناسان اعلام کردند تعداد کاربران ویندوز 7 و 8 و xp از کاربران ویندوز 11 بیشتر است.

مایکروسافت اولین بار در سال 2020 اعلام کرد که دیگر از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد. با این حال تنها کاربرانی آپدیت جدید را دریافت می‌کنند که پشتیبانی سه ساله پچ های امنیتی را خریداری کردند.

قابل ذکر است که مایکروسافت از سال 2009 ویندوز 7 را به صورت عمومی عرضه و در اختیار کاربران قرار داد.

کار مهم کاربران

با توجه به مطالب کاربران ویندوز 7 و 8.1 باید کاربرانی سازمانی باشند تا امکان دریافت آپدیت را داشته باشند. اگر کاربر عادی هستید به شما توصیه می‌شود به فکر تعویض ویندوز و به‌روزرسانی آن باشید.

این کار امنیت سیستم شما را بالا خواهد برد چرا که مایکروسافت توصیه می‌کند برای جلوگیری از مشکلات بزرگ این کار را تا قبل از 20 دی انجام دهید.

حال باید دید بعد از ویندوز 7 و 8.1 چه زمانی نوبت به کاربران ویندوز های بالاتر می‌رسد تا ویندوز خود را آپدیت کنند.

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button