قابلیت‌های عجیب و جدید گوگل!

گوگل با اندروید 9 ویژگی جدیدی را برای کاربران معرفی کرد که Digital Wellbeing نام دارد و همانطور که از نام آن مشخص است، شامل قابلیت‌های عجیب سلامت دیجیتال اکوسیستم اندروید می‌شود. حالا به نظر می‌رسد غول فناوری در حال کار روی سیستم ردیابی سرفه و خروپف است تا آن را به قابلیت‌های عجیب و جدید خود اضافه کند.

در جدیدترین به‌روزرسانی نسخه بتای اپلیکیشن Digital Wellbeing، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد گوگل در حال توسعه قابلیت ردیابی خروپف و سرفه است. ظاهرا این ویژگی بخشی از «حالت خواب» (Bedtime Mode) اپلیکیشن خواهد بود و از میکروفون گوشی برای گوش دادن به خروپف یا سرفه کاربران در حین خواب استفاده می‌کند.

همچنین، ظاهرا Digital Wellbeing در تعامل با قابلیت ردیابی خواب کار خواهد کرد. اگر اطلاع ندارید، ویژگی ردیابی خواب Google Clock می‌تواند مدت زمان خواب شما را با استفاده از سنسور ژیروسکوپ و سنسور نور محیط ردیابی کرده و مطمئن شود که گوشی شما در تمام شب بی‌حرکت بوده است.

علاوه بر این، ظاهرا می‌توانید سیستم ردیابی سرفه و خروپف را به صورت برنامه‌ریزی‌شده در هنگام خواب فعال کنید و در کنار گزینه‌های دیگری مانند تنظیم‌های مربوط به شخصی‌سازی نمایشگر (مانند نمایشگر همیشه روشن) و Do Not Disturb نمایش داده می‌شود. همچنین دسترسی آن به میکروفون دستگاه به صورت دستی تنظیم می‌شود.

از جمله اطلاعات قابل توجه دیگر اینکه سنسور فقط در ساعات از پیش تعیین‌شده‌ای فعال خواهد بود و داده‌های آن که شامل نمودارها و میانگین تعداد سرفه و میانگین زمان خروپف می‌شود، در کنار اطلاعات موجود در برنامه قابل مشاهده خواهند بود. زمان‌هایی که در هنگام خواب، سرفه یا خروپف نداشته‌اید نیز به شما نمایش داده خواهد شد.

در نهایت، هنوز مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی از طریق برنامه Digital Wellbeing در دسترس قرار خواهد گرفت یا اینکه برای تمام گوشی‌های اندروید ارائه می‌شود یا خیر. با این حال، می‌توان انتظار داشت که تمام گوشی‌های هوشمند سامسونگ به آن مجهز شوند.

 

منبع: وب سایت خبرآنلاین

بیشتر بخوانید:

دولت های پیشین مقصر مشکلات فعلی اینترنت هستند!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button