رشد کاربران ایتا در 3 ماه گذشته

رشد کاربران ایتا در 3 ماه گذشته

با توجه به گزارشات و اسناد ارائه شده رشد کاربران ایتا در 3 ماه گذشته آمار قابل توجهی را ثبت کرده است. این پیام رسان بومی در این مدت 16 میلیون کاربر جذب کرده است و وزیر ارتباطات کشور این امر را نتیجه حمایت های دولت از ایتا می‌داند.

رشد کاربران ایتا

رشد کاربران ایتا

رشد کاربران ایتا

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات کشور اعلام کرد در طی سه ماه گذشته تعداد کاربران ایتا از 3 میلیون به 16 میلیون کاربر رسیده است. وی رشد کاربران ایتا را نتیجه حمایت های دولت از این پلتفرم می‌داند.

البته هنوز اطلاعات دقیقی از دلیل این حمایت ها به صورت واضح گفته نشده است. به نظر می‌رسد عامل اصلی حمایت کاربران از ایتا فیلترینگ در اینستاگرام و واتس‌اپ است.

وزیر ارتباطات در گفت و گو با رسانه ها درمورد افزایش کاربران ایتا عنوان کرد:

اینکه ایتا توانست در عرض سه ماه از 3 میلیون کاربر فعال به 19 میلیون کاربر فعال برسد، نتیجه حمایت‌های دولت بوده است و امید خدا این حمایت‌ها ادامه خواهند داشت. هر چقدر که پیام‌رسان‌های داخلی که به مردم خدمت می‌کنند و مردم میلیونی به آن‌ها اقبال کرده‌اند و در این مسیر ما همیشه کنار پیام رسان های بومی ایران هستیم.

آمار و ارقام

عیسی زارع پور 19 آذر در گفت و گویی اعلام کرد که تعداد کاربرانی که از ایتا استفاده می‌کنند 15.2 میلیون نفر است. وی حالا با گذشت تنها یک ماه و نیم اعلام کرد که این تعداد به 19 میلیون رسیده است.

این افزایش در عرض یک ماه و نیم نرخی حدود 25 درصد افزایش داشته و به 19 میلیون کاربر رسیده است.

پیشرفت زیاد ایتا در عرض این 3 ماه برای همه واضح است و دو مورد اساسی آن را میتوان کمک های دولت و همچنین فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام دانست.

بسیاری از کاربران سوالی که دارند این است که ایتا متعلق به کیست؟

جزئیات بیشتر

علاوه بر ایتا دولت در نظر دارد که از پیام رسان های داخلی دیگر مانند روبیکا و سروش و بله حمایت کند. عیسی زارع پور درمورد این مسئله گفت:

هر چقدر هم لازم باشد ما حمایت‌های خودمان را در این مسیر ارتقا می‌دهیم.

حال باید دید پیام رسان های بومی به موفقیت ها خود ادامه خواهند داد و یا اگر واتس‌اپ و اینستاگرام رفع فیلتر بشوند دیگر کاربران از آن استفاده خواهند کرد یا خیر.

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button