محدودیت های اینترنت ایران در سال 2022

محدودیت های اینترنت ایران در سال 2022

با توجه به گزارشات سایت سرف شارک محدودیت های اینترنت ایران در سال 2022 بسیار بالا بوده است. طبق این گزارشات ایران از نظر محدودیت های اینترنت در رتبه دوم جهان قرار دارد. رتبه اول مربوط به کشور “جامو و کشمیر” است.

محدودیت های اینترنت ایران

محدودیت های اینترنت ایران

محدودیت های اینترنت ایران

با توچه به داده های سایت سرف شارک 14 درصد از محدودیت های اینترنت در جهان مربوط به کشور ایران است. با توجه به این آمار ایران در رتبه دوم جهان قرار دارد. رتبه اول در اختیار کشور “جامو و کشمیر” است.

سرف شارک شرکتی فعال در حوزه امنیت است. این شرکت گزارشی از وضعیت محدودیت اینترنت در جهان منتشر کرده است. بخشی از این گزارشات به دید جزئی غلط است اما به صورت کلی آمار به واقعیت نزدیک است.

طبق آمار منتشر شده در سال 2022 نزدیک به 4 میلیارد نفر محدودیت در اینترنت را تجربه کردند. ایران نیز با ثبت 11 محدودیت جدید در رتبه دوم قرار دارد.

آمار و ارقام

در این آمار بیان می‌شود متوسط زمان اختلال اینترنت در سال 2022 33 ساعت است. شبکه های اجتماعی نیز در یک سال گذشته حدودا 114 روز را فیلتر بودند. چیزی حدود یک سوم کل سال!

در آمار مشخص شد قاره آسیا در اعمال محدودیت در اینترنت نسبت به بقیه قاره ها پیشتاز است و در رتبه اول قرار دارد.

در بین شبکه های اجتماعی “فیسبوک” بیشترین تجربه را از نظر اعمال فیلترینگ و محدودیت دارد. بعد از این برنامه اینستاگرام و تیک تاک به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

محدودیت های طولانی مدت

سرف شارک اعلام کرد اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران بیش از 2400 ساعت فیلتر شده اند و این محدودیت ادامه دارد. همچنین قطع سراسری اینترنت در ایران حدودا 330 ساعت است. این آمار نشان دهنده بالا بودن محدودیت های اینترنت ایران است.

البته بعضی از گزارشات به درستی اعلام نشده است. به عنوان مثال بیان شده است که اسکایپ در ایران بیش از 2353 ساعت فیلتر شده است. این در حالی است که این برنامه تنها کمتر از یک ماه مزه فیلترینگ را چشید.

حال باید دید سرانجام کاربران ایرانی از شر محدودیت های اینترنت و اعمال فیلترینگ خلاص می‌شوند یا همچنان این روند ادامه دارد؟

به زودی مشخص خواهد شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.