استفاده از ماهواره های استارلینک به عنوان GPS

استفاده از ماهواره های استارلینک به عنوان GPS

محققان دانشگاه تگزاس آمریکا اعلام کرده اند با وجود مخالفت شرکت اسپیس ایکس برای همکاری، آنها از ماهواره های استارلینک به عنوان GPS استفاده کردند.

استفاده از ماهواره های استارلینک برای سرویس GPS

استفاده از ماهواره استارلینک برای سرویس GPS

استفاده از ماهواره استارلینک برای سرویس GPS

استارلینک دارای بیش از 3 هزار ماهواره در مدار زمین است. این عدد آنها را تبدیل به یکی از بزرگ ترین شبکه های ماهواره ای جهان کرده است. از این ماهواره ها به غیر از ارائه اینترنت استفاده های دیگری هم میتوان کرد. یکی از آنها سرویس GPS است.

محققان دانشگاه تگزاس با وجود عدم تمایل و همکاری شرکت اسپیس ایکس توانستند از ماهواره های استارینک به عنوان GPS  استفاده کنند.

چگونی موفقیت محققان

تیمی از محققان دانشگاه تگزاس در عرض دو سال با استفاده از داده های موجود در استارلینک توانستد سیستمی را فراهم کنند که موقعیت مکانی افراد را با دقت 30 متر مشخص کند. آنها برای دستیابی به این موفقیت یکی از ترمینال های استارلینک را خریدند و با اینترنت آن شروع به پخش محتوا از یوتیوب کردند.

محققان تگزاس پس از این اتفاق از یک آنتن برای شناسایی سیگنال های دریافتی استفاده کردند. استارلینک با استفاده از این سیگنال ها ارتباط کاربر با ماهواره را حفظ می‌کند. این سیگنال ها در تایم های مشخصی فرستاده می‌شوند و  در هر میلی ثانیه 4 دنباله سیگنالی ارسال می‌شود. کار این سرویس همانند سرویس GPS است.

آیا این پروژه امکان توسعه دارد؟

افزایش کاربرد اسپیس ایکس

افزایش کاربرد اسپیس ایکس

این اطلاعات را اسپیس ایکس به صورت آنلاین منتشر میکند تا مانع برخورد ماهواره های خود با سایر شرکت ها شود. این اطلاعات و فاصله ماهواره با پایانه زمینی به کاربر نیز اجازه مشخص کردن موقعیت مکانی خود را میدهد.

محققان میگویند اگر اسپیس ایکس با ما همکاری کند میتوانیم دقت این سیستم را به کمتر از 1 متر نیز برسانیم. البته به این نکته باید اشاره شود که دقت GPS در سیستم های نطامی به کمتر از 1 میلی متر میرسد.

به نظر میرسد اجرای این پروژه دارای امنیت کمی است چرا که دستیابی به این اطلاعات راحت است و همه افراد نحوه کار با آن را نیز متوجه شدند.

 

بیشتر بخوانید:

راه اندازی استارلینک در ایران با کمک کاخ سفید!

استارلینک در اوکراین همچنان در دسترس است!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button