تماس تصویری با موبایل در سال 1402 فعال خواهد شد

تماس تصویری با موبایل در سال 1402 فعال خواهد شد

با توجه به گزارشات به نظر می‌رسد این تکنولوژی منسوخ شده دوباره پا به عرصه خواهد گذاشت. هدف از تماس تصویری با موبایل رفع مشکلات کاربران در پی فیلترینگ واتس‌اپ است.

تماس تصویری با موبایل

تماس تصویری با موبایل

تماس تصویری با موبایل

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در گفت و گویی اعلام کرد به زودی تماس تصویری با موبایل بدون نیاز به نصب برنامه فعال خواهد شد. دلیل این اقدام رفع مشکلات کاربران بعد از فیلترینگ واتس‌اپ است.

پیش از این نیز تماس تصویری از طریق تلفن همراه توسط کمپانی رایتل راه اندازی شده بود. وزیر ارتباطات درمورد هزینه راه اندازی این سرویس اعلام کرد استفاده از این سرویس هزینه زیادی نخواهد داشت.

زارع پور وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت از راه اندازی این سرویس خبر داد و با استقبال دولت روبرو شد. این سرویس نیازی به نصب اپلیکیشن نخواهد داشت.

آشنایی با این سرویس

به نظر می‌رسد تکنولوژی وزیر ارتباطات از آن صحبت می‌کند نوعی امکان قدیمی است که رایتل به عنوان مزیت رقابتی از آن استفاده می‌کرد. رایتل این امکان را در سال 1390 با اینترنت نسل سوم به وجود آورد اما عمر آن کمتر 1 سال و نیم بود.

در خرداد 1392 با مخالفت مراجع تقلید ارائه این سرویس متوقف شد. سال 1393 نیز پرونده این سرویس به شورای عالی فضای مجازی ارسال شد تا درمورد آن تصمیم گیری شود.

سال 1395 نیز پرونده این سرویس به کلی بسته شد. این پرونده بیش از دوسال وقت برد اما در نهایت توافقی حاصل نشد و تصمیم به منسوخ کردن این سرویس گرفته شد.

جزئیات بیشتر

با توجه به گسترش پیام رسان ها در دنیا این تکنولوژی عملا منسوخ شده است اما در ایران قرار است دوباره فعال شود. به نظر می‌رسد یکی از دلایل استفاده از این تکنولوژی فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام است.

انتظار می‌رود بعد از ورود اینترنت استارلینک به ایران وضعیت اینترنت در کشور بهتر شود و کاربران از شر فیلترینگ خلاص شوند. حال باید دید چه سرنوشتی در انتظار کاربران ایرانی است.

امید می‌رود وضعیت کشور روز به روز بهتر شود و از این مشکلات در ایران به وجود نیاید.

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button