رفع فیلتر گوگل و سرویس های آن به زودی اتفاق میوفتد؟

رفع فیلتر گوگل و سرویس های آن به زودی اتفاق میوفتد؟

بعد از محدودسازی پلتفرم روبیکا در گوگل پلی مدیران این اپلیکیشین نسخه جدیدی از برنامه را دسترس کاربران قرار دادند. بعد از این اتفاق گوگل پلی نیز مانعی برای این برنامه ایجاد نکرد. حال به نظر میرسد با توجه به این اتفاقات رفع فیلتر گوگل به زوذی انجام شود.

رفع فیلتر گوگل صورت می‌گیرد؟

رفع فیلتر گوگل

رفع فیلتر گوگل

پس از محدود کردن برخی از برنامه ها محبوب ایرانی توسط گوگل پلی این سرویس در ایران فیلتر شد. حال به نظر می‌رسد بعد از عدم مسدودسازی برخی از برنامه ها در گوگل پلی این سرویس در ایران رفع فیلتر خواهد شد.

فیلترینگ گسترده گوگل و سرویس های آن ضرر های زیادی به کسب و کارها و کاربران وارد کرده است. حال انتظار میرود با رفع فیلتر همه‌چیز به روال سابق خود برگردد و کاربران بدون مشکل از گوگل استفاده کنند.

دلیل فیلترینگ دوباره چیست؟

این اتفاق زمانی شروع شد که یک اخطار امنیتی از گوگل پلی برای کاربران ارسال شد. گوگل پلی روبیکا را یک نرم افزار جاسوسی عنوان کرد.

این پیام در صورتی برای کاربران ارسال شد که روبیکا در آن زمان تغییری در نسخه و دسترسی کاربران ایجاد نکرده بود. بعد از این پیام مسئولان روبیکا با گوگل پلی در ارتباط بودند و دلیل این اقدام را جویا شدند. سپس با انتشار یک نسخه جدید از برنامه با دسترسی های جدید سعی در معتقد کردن گوگل پلی داشتند.

حال بعد از انتشار نسخه جدید دیگر پیامی مربوط به خطرناک بودن این برنامه برای کاربران ارسال نشده است. همچنین این برنامه نیز بر روی گوگل پلی موجود است و کاربران میتوانند از آن استفاده کنند.

به نظر میرسد با توجه به این اقدامات و جلوگیری از مسدود شدن برنامه های ایرانی در گوگل پلی این سرویس و سروریس های دیگر گوگل در ایران از حالت فیلتری خارج بشوند. حال باید دید سرانجام چه می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

استفاده از فیلترشکن غیرمجاز شد!

رفع فیلتر برخی از پلتفرم ها در ایران!

فیلترینگ در ایران همیشگی خواهد بود؟

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button