رفع فیلتر برخی پلتفرم ها در ایران!

رفع فیلتر برخی پلتفرم ها در ایران!

رفع فیلتر برخی از برنامه ها در ایران

در هفته های گذشته در ایران فیلترینگ و محدودیت به اوج خود رسیده بود و بیشتر پلتفرم های خارجی فیلتر شده بودند. حال پس از مدتی برخی از برنامه ها مانند لینکدین، اسکایپ و اپ استور رفع فیلتر شدند.

اما در حال حاضر دغدغه بسیاری از کاربران سرنوشت اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران است. سرنوشت این دو پلتفرم در هاله ای از ابهام است و خبر دقیقی از آینده این دو برنامه در ایران منتشر نشده است.

سرنوشت اینستاگرام و واتس‌اپ

رفع فیلتر در ایران

رفع فیلتر در ایران

در هفته گذشته عیسی زارع پور وزیر ارتباطات چندین بار اعلام کرد محدودیت های اینترنت در ایران برطرف خواهد شد. البته درباره اینستاگرام و واتس‌اپ این صحبت صدق نمیکند چرا که هنوز دسترسی به این دو پلتفرم بسیار دشوار است.

بعد از این صحبت قطعی اینترنت به صورت گسترده وجود داشت و برخی محدودیت ها بر روی پلتفرم ها مانند لینکدین و اسکایپ بود. سر انجام ظهر دیروز دسترسی به برخی از برنامه ها که با محدودیت روبرو بودند از حالت فیلترینگ خارج شدند. لینکدین، اسکایپ و اپ استور جزو این دسته بودند.

با وجود این اتفاقات اما هنوز اینستاگرام که بسیاری از اشغال به آن وابسته هستند از حالت فیلتری خارج نشده است. واتس‌اپ نیز یک پلتفرم تجاری است که بسیاری از شرکت های درون کشور از طریق آن با شرکت های بین المللی در ارتباط بودند نیز از حالت فیلتری خارج نشده است.

برنامه گوگل پلی نیز که به عنوان مهمترین مرجع برای دانلود اپلیکیشن از آن استفاده میشد نیز از حالت فیلتری بیرون نیامده است.

شروط رفع فیلتر

با توجه به شروطی که دولت ایران برای رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ گذاشته است استفاده از این برنامه ها بدون محدودیت دور از ذهن به نظر می‌رسد. وزارت ارتباطات تغیر در رفتار این دو پلتفرم را شرط آزادسازی این برنامه ها در ایران یاد کرده است.

شروع فیلترینگ در ایران از تاریخ 30 شهریور و با فیلتر کردن واتس‌اپ و اینستاگرام شروع شد. سپس به مرور زمان فیلترینگ و محدودیت به اوج خود رسید و کم کم تمام اپ های خارجی فیلتر شد. اما حال با رفع فیلتر برخی از برنامه ها به نظر میرسد از شدت فیلترینگ در ایران کم خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

فیلترینگ در ایران همیشگی خواهد بود؟

دانلود VPN غیر ممکن شد!

رفع فیلتر اینتساگرام و واتس‌اپ به زودی!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button