دسترسی به استارلینک در هواپیما!

دسترسی به استارلینک در هواپیما!

با توجه به گزارشات منتشر شده از سوی شرکت اسپیس‌ایکس، این شرکت دسترسی به استارلینک در هواپیما را فراهم کرده است.این سرویس Starlink Aviation نام دارد.

برای دسترسی به این قابلیت کاربران میتوانند از هواپیماهای مجهز به سیستم Aero Terminal استفاده کنند. سرعت اینترنت استارلینک برای مسافران 350 مگابیت بر ثانیه خواهد بود.

دسترسی به استارلینک با سرعت بالا

با توجه به گزارشات اسپیس ایکس سرعت 350 مگابیت بر ثانیه در هواپیماها بی سابقه بوده است. این سرعت امکان دسترسی کاربران به بازی های آنلاین و تماس تصویری را فراهم کرده است.

این در حالیست که سرعت اینترنتی که شرکت های هواپیمایی در اختیار مسافران قرار میدهند بسیار کمتر از اینترنت ماهواره ای استارلینک است.

سرعت اینترنت درهواپیماهایی که از سیستم های هوا به زمین استفاده می‌کنند نزدیک به 10 مگابیت بر ثانیه است. در حالی که این سرعت در هواپیماهایی که از اینترنت ماهواره ای استفاده می‌کنند به 30 الی 100 مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

اینترنت ماهواره ای در هواپیما

اینترنت ماهواره ای در هواپیما

اینترنت ماهواره ای در هواپیما

مدت هاست که اسپیس ایکس به دنبال ارائه استارلینک در هواپیما بود. حال با قابلیت جدیدش به هدف خود در زمینه ارائه اینترنت رسید.

اسپیس ایکس در صفحه مربوط به این قابلیت عنوان کرده است که با توجه به تعداد بالا ماهواره های استارلینک در مدار زمین همیشه یک مدار بالای هواپیما قرار دارد. این سرویس اواسط سال 2023 راه اندازی خواهد شد و مسافران می‌توانند از آن استفاده کنند.

طبق گزارشات منتشر شده، Starlink Aviation در یکی از آزمایش های شرکت استارلینک سرعت 100 مگابیت بر ثانیه را به ثبت رسانده است. البته که انتظار می‌رود این سرعت تا سال آینده بیشتر شود.

برخی از قابلیت های استارلینک

اسپیس ایکس میخواهد امکان دسترسی به استارلینک را در هر حالتی برای کاربران آسان کند. این هدف دور از ذهن نیست چرا که این شرکت تا به حال قدم های بزرگی در زمینه ارائه اینترنت برداشته است.

به عنوان مثال این شرکت سرویس Starlink RV را برای خانه های در حال حرکت و Starlink Maritime را برای قایق ها ارائه کرده است. همچنین قابلیت متصل شدن به استارلینک در گوشی های همراه نیز فعال شده است.

 

بیشتر بخوانید:

استارلینک در اوکراین همچنان در دسترس است!

استارلینک در ایران فعال شد!

ژاپن اولین کشور آسیایی که از استارلینک استفاده می‌کند!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button