رفع اختلالات مغزی با هوش مصنوعی

رفع اختلالات مغزی با هوش مصنوعی

محققان و دانشمندان دانشگاه تورنتو کانادا قصد دارند با استفاده از هوش مصنوعی و دانش میکروالکترونیک برخی از اختلالات مغزی را رفع کنند. این اختلالات شامل پارکینسون و صرع می‌شود.

اختلالات مغزی با هوش مصنوعی درمان می‌شود

درمان اختلالات مغزی با هوش مصنوعی

درمان اختلالات مغزی با هوش مصنوعی

دانشمندان و محققان دانشگاه تورنتو میخواهند برای رفع اختلالات مغزی مانند صرع و پارکینسون با استفاده از دانش میکروالکترونیک و هوش مصنوعی استغاده کنند.

در این روش از ایمپلنت های عصبی در تراشه‌های سیلیکونی مینیاتوری مبتنی بر یادگیری عمیق استفاده می‌شود. روش تولید تراشه‌های سیلیکونی مغزی، مشابه روش تولید چیپ‌های کامپیوتری امروزی است.

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه

استادیار دانشگاه تورنتو که یکی از اعضای تشکیل دهنده تیم است در مورد این پروژه عنوان کرد:

نورون‌ها از طریق سیگنال‌های الکتریکی می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ایمپلنت عصبی نیز، نوعی حرکت الکتریکی ایجاد می‌کند که عملکردی مشابه ضربان برای مغز دارد.

یکی از محققان این پروژه اشاره می‌کند که ایمپلنت مغزی، شبکه‌های عصبی را مانند یک سوئیچ یا مانند راه‌اندازی مجدد کامپیوتر روشن و خاموش می‌کند.

یکی دیگر از اعضای این پروژه درمورد کارایی ایمپلنت مغزی عنوان می‌کند و می‌گوید این وسیله شبکه عصبی را مانند راه اندازی مجدد کامپیوتر روشن و خاموش میکند. این دانشمند نیز درمورد پیچیدگی این پروژه توضیح داد.

وی عنوان کرده است که این پروژه ممکن است ساده به نظر برسد ولی بسیار پیچیده است. اعضای این گروه قصد دارند تا پیچیدگی این پروژه را درک کنند تا بعدها دچار مشکل نشوند.

هدف این گروه

هدف این گروه برای انجام این پروژه بهبود سلامت مغز در افراد و توسعه روش های درمانی است. پروژه ایمپلنت عصبی از سوی این تیم به عنوان یک روش درمانی جایگزین آینده نگر عنوان شده است. آنها در تلاش هستند از هوش مصنوعی به عنوان گزینه درمانی استفاده کنند و واکنش های منفی مفز را به حداقل برسانند.

هوش مصنوعی بسیار در حال پیشرفت است و در زمینه درمان بسیار مورد استفاده است. یکی دیگر از کمک های هوش مصنوعی تشخیص بیماری قلبی با استفاده از هوش مصنوعی است.

 

بیشتر بخوانید:

آشنایی با ربات انسان نما به نام آمکا!

هوش مصنوعی ابری در آینده!

عرضه هوش مصنوعی DALL-E به صورت عمومی!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button