با توجه به گزارشات مشخص شد، ارائه استارلینک در کشور های جنوبگان، کانادا، استرالیا و آلاسکا با ماهواره لیزری صورت می‌گیرد.

ماهواره لیزری راه جدیدی برای ارائه استارلینک

با توجه به گزارشات مشخص شد، ارائه استارلینک در کشور های جنوبگان، کانادا، استرالیا و آلاسکا با ماهواره لیزری صورت می‌گیرد.

ارائه استارلینک با ماهواره لیزری

ارائه استارلینک با ماهواره لیزری

ارائه استارلینک با ماهواره لیزری

شرکت اسپیس ایکس در روزهای گذشته اعلام کرد ارائه استارلینک در برخی از مناطق به طریق جدیدی خواهد بود. این سرویس در برخی از مناطق مانند استرالیا استفاده می‌شود. مزایای آن افزایش کیفیت ارتباط و خدمت رسانی به مناطق دورافتاده تر است.

استارلینک بعد از سال 2020، به یک شرکت قوی و مدعی در زمینه اینترنت ماهواره ای تبدیل شد. آنها دائما به فکر گسترش شبکه و کارایی خود در سراسر جهان هستند. ماهواره‌های لیزری علاوه بر برطرف کردن نیاز ایستگاه های زمینی تاخیر در داده را نیز کاهش می‌دهند.

ارائه استارلینک در دورافتاده ترین نقاط

اسپیس ایکس بعد از این اتفاق نقشه تحت شبکه خود را در سایت بروز کرد. این نقشه حالا نشان میدهد که مناطق تحت پوشش بسیار گسترده شدند.

طبق این نقشه اکثر بخش های اروپا، قسمتی از آمریکا جنوبی، استرالیا و ژاپن تحت پوشش هستند. سرزمین سوالبار نروژ که یکی از دوردست ترین مناطق جهان هست نیز تحت پوشش اینترنت ماهواره ای استارلینک قرار گرفت. گاها در این سرزمین خورشید چند روز غروب یا طلوع نمیکند و روز و شب بسیار طولانی هستند.

شرکت اسپیس ایکس قصد دارد خدمات استارلینک را روزبه‌روز در دنیا گسترش بدهد. آنها قصد دارند تا سال آینده این سرویس را به کشورهای عربستان، قرقیزستان، قزاقستان،ترکمنستان و مصر برسانند و کاربران بتوانند در این کشورها نیز از استارلینک استفاده کنند.

همچنین طبق گزارشات و با تلاش های زیاد ایلان ماسک، وی میخواهد استارلینک را در ایران نیز فعال کند. حال باید دید استارلینک تا چه حد در آینده پیشرفت میکند و آیا میتواند تمام دنیا رو تحت پوشش شبکه خود قرار بدهد؟ باید منتظر ماند و دید.

 

بیشتر بخوانید:

قطع شدن استارلینک در بعضی از نقاط اوکراین!

راه اندازی استارلینک در ایران با کمک کاخ سفید!

اتصال به استارلینک با تلفن همراه ممکن است؟

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button