سیاست مصرف منصفانه به استارلینک رسید

سیاست مصرف منصفانه به استارلینک رسید

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد به علت محدود بودن منابع، کاربرانی که مصرف بالایی در ماه داشته باشند تحت سیاست مصرف منصفانه قرار خواهند گرفت.

سیاست مصرف منصفانه در استارلینک

سیاست مصرف منصفانه در استارلینک

سیاست مصرف منصفانه در استارلینک

بر اساس اطلاعیه شرکت اسپیس‌ایکس، از ماه آینده کاربرانی که در ماه از اینترنت بیش از 1 ترابایت استفاده کنند تحت این سیاست قرار می‌گیرند.

بعد از اعمال این سیاست کاربران در ساعت 7 الی 23 با افت سرعت مواجه می‌شوند. این بازه زمانی اوج مصرف استارلینک است. اما از ساعت 23 الی 7 کاهش سرعت اتفاق نمیوفتد.

با این کار اسپیس ایکس میخواهد کاربران را برای دانلود شبانه فایل ها پرحجم تشویق کند. با این اتفاق استارلینک تا حدی شبیه به بقیه سرویس های ارائه دهنده اینترنت شد. به عنوان مثال شرکت آمریکایی کام کست برای کاربران خود حدود 1.2 ترابایت در ماه در نظر می‌گیرد.

مشخصات بیشتر

از ماه آینده کاربران مسکونی استارلینک به صورت پیش فرض به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. اما اگر در ماه از 1 ترابایت عبور کنند دسترسی آنها از حالت اولویت دار تبدیل به ابتدایی می‌شود. این کار باعث کاهش سرعت دانلود و آپلود می‌شود.

در مناطقی که تراکم شبکه و کاربر در آنجا زیاد است کاربران پر مصرف اولویت کمتری برای دسترسی به اینترنت پرسرعت دارند. این روند تا پایان سرویس در ماه ادامه دارد. سپس کاربر میتواند سرویس جدیدی را بگیرد و از اینترنت پرسرعت استفاده کند.

اسپیس ایکس اعلام کرد که کاربران پر مصرفت در ماه به ازای هر گیگابایت می‌توانند 25 سنت پرداخت کنند تا به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند. البته محدودیت اعلام شده برای ساعات 7 الی 23 است. کاربران در ساعات دیگر هیچ محدودیتی را تجربه نخواهند کرد و می‌توانند از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

با توجه به اتفاقات زیاد و جدید در استارلینک حال باید دید آیا این سرویس مانند قبل برای کاربران محبوب است یا خیر.

 

بیشتر بخوانید:

ماهواره لیزری راه جدید ارائه استارلینک!

هزینه اینترنت ماهواره ای استارلینک چقدر است؟

جایزه 25 هزار دلاری برای هک استارلینک!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button