قطع شدن استارلینک در بعضی از نقاط اوکراین

قطع شدن استارلینک در بعضی از نقاط اوکراین

با توجه به اتفاقات اخیر و بر خلاف حرف های ایلان ماسک دسترسی ارتش اوکراین به اینترنت ماهواره ای استارلینک در روز گذشته قطع شد. دلیل این اتفاق مشکلات مالی است.

دلیل قطع شدن استارلینک در اوکراین

استارلینک در اوکراین

استارلینک در اوکراین

در هفته گذشته ایلان ماسک اعلام کرده بود برخلاف مشکلات مالی دسترسی به استارلینک در اوکراین همچنان برقرار خواهد بود. اما حال اخباری مبنی بر عدم دسترسی ارتش اوکراین به استارلینک منتشر می‌شود. دلیل این اتفاق نیز مشکلات مالی عنوان می‌شود.

این اتفاق در روز 24 اکتبر (2 آبان) افتاد. حال باید دید آیا ایلان ماسک بر روی اظهار نظر خود در این باره باقی می‌ماند یا دسترسی ارتش اوکراین به استارلینک برای همیشه قطع می‌شود. به نظر می‌رسد وعده های رئیس شرکت اسپیس ایکس توخالی بوده و وی بدون کمک مالی استارلینک را به اوکراین ارائه نمی‌دهد.

دردسری جدید برای ارتش اوکراین

ایلان ماسک در روز 23 مهر در پاسخ به انتقادات، رسما در توییتر اعلام کرد که هرچه شود ارائه استارلینک در اوکراین را قطع نخواهد کرد. حتی هفته بعد آن هنگامی که اعلام شد منبعی برای کمک هزینه وجود ندارد بازهم بر روی این موضوع تاکیید زیادی کرد.

اما ظاهرا از همان روز که این صحبت ها از ایلان ماسک منتشر شد دسترسی به 1300 ترمینال اینترنت ماهواره ای در اوکراین مسدود شد.

در پی این اتفاق مشکلی برای کشور اوکراین برای استفاده از استارلینک به وجود آمد. آنها در ابتدا برای استفاده از استارلینک 1300 ترمینال را از کشور بریتانیا خریداری کردند. سپس اسپیس ایکس اعلام کرد برای استفاده از آن باید ماهیانه مبلغی پرداخت شود.

اوکراین پس از مدتی دیگر از عهده هزینه ها برنیامد و از بریتانیا درخواست کمک کرد. آنها هزینه ها را متقبل شدند ولی به طور کامل پرداخت نمیکردند. سپس با توجه به این اتفاق دسترسی به استارلینک در اوکراین مسدود شد.

حال باید دید سرانجام این اتفاق چه خواهد شد و استارلینک در اوکراین به کجا خواهد رسید.

 

بیشتر بخوانید:

استارلینک چیست؟

استفاده از ماهواره های استارلینک به عنوان GPS!

دسترسی به استارلینک در هواپیما!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.