حذف برنامه های ایرانی در گوگل پلی

حذف برنامه های ایرانی در گوگل پلی

با توجه به گزارشات در روز های گذشته حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی اتفاق افتاد. نه تنها خود برنامه ها حذف شدند بلکه حساب کاربری سازنده آنها نیز به حالت تعلیق درآمد.

حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی

حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی

حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی

برنامه هایی که حذف شدند شامل 3 پیام رسان بومی و 2 برنامه حمل و نقل هوشمند می‌شوند. بررسی ها نشان می‌دهند نه تنها این برنامه ها حذف شدند بلکه اکانت سازنده های آن نیز از دسترس خارج شد.

مدیران این برنامه ها پس از حذف ایمیلی را دریافت کردند. در این ایمیل ها دلیل حذف برنامه ها تحریم ها موجود در ایران یاد شد. در حال حاضر نیز کاربران نمی‌توانند این برنامه ها را از گوگل پلی دانلود و یا آپدیت کنند.

نام برنامه های حذف شده

چند برنامه بومی از گوگل پلی حذف شدند. نام این برنامه ها شامل: تپسی، اسنپ، بله، سروش و آی‌گپ. حذف این برنامه ها در روز 24 آبان و برخی دیگر ظهر روز 25 آبان صورت گرفت.

بررسی ها نشان میدهد حذف این برنامه ها به دست خود گوگل بود و آنها ایمیلی بابت این اقدام از گوگل دریافت کردند. برنامه ها برای چرایی حذف آنها در گوگل پلی به موضوع “تحریم” رسیدند.

این موضوع زمانی عجیب می‌شود که در ماه های گذشته بسیاری از تحریم های فناوری علیه ایران برداشته شد. با این حال برخی از برنامه های ایرانی در گوگل پلی برداشته شدند.

اقدام گوگل

قبل از این اتفاق نیز گوگل بارها برنامه های ایرانی را تحریم و در گوگل پلی قرار نداد. ولی سال های زیادی است که این اتفاق نیوفتاده بود. حالا در اقدامی عجیب گوگل 5 برنامه ایرانی را تحریم و حذف کرد.

این احتمال وجود دارد تعداد برنامه های حذف شده از دیروز تا حالا بیشتر از 5 نیز باشد. حال باید دید سرانجام گوگل و ایران چه می‌شود و آیا باز برنامه های ایرانی در گوگل پلی قرار خواهند گرفت؟

 

بیشتر بخوانید:

رفع فیلتر گوگل و سرویس های آن چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

آپدیت کروم مهم ترین کار کاربران!

فیلترینگ در گوگل به اوج خود رسیده است!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button