آپدیت کروم مهم ترین کار کاربران

آپدیت کروم مهم ترین کار کاربران

گوگل با انتشار آپدیت جدید کروم از کاربران خواسته که هرچه زودتر مرورگر خود را به‌روزرسانی کنند تا از خطرات روز صفر در امان بمانند.

آپدیت کروم برای مقابله با آسیب های احتمالی

آپدیت کروم

آپدیت کروم

آسیب پذیری های روز صفر بسیار نگران کننده و خطرناک هستند و میتوانند هر کاربری را با مشکل روبرو کنند. در روز های گذشته نیز این آسیب پذیری گریبان گیر کاربران گوگل شد. بعد از این اتفاق گوگل فورا یک نسخه جدید از کروم ارائه کرد و از کاربران خواسته سریعا مرورگر خود را به‌روز کنند.

آسیب پذیری های روز صفر اطلاعات بسیاری از کاربران را در معرض خطر قرار می‌دهد. جدید ترین آسیبی که گوگل را تهدید میکند، CVE-2022-3723 نام دارد. با توجه به گزارشات اولین بار این آسیب پذیری توسط شرکت آواست شناسایی شد.

آشنایی با نحوه کار این تهدید

نحوه کار این آسیب پذیری زمانی است که کاربر در حال استفاده از یک نوع Base Type برای دسترسی به منابع است. این آسیب پذیری از فرصت استفاده میکند و به منابع کاربر دسترسی پیدا می‌کند. بعد از این کار سیستم گیج و عملکرد آن با خطا روبرو می‌شود.

در نهایت این آسیب پذیری به بخشی از حافظه سیستم دسترسی پیدا می‌کند. مهاجمان با استفاده از این کار میتوانند به اطلاعات مهم کاربران دسترسی پیدا کنند و از آنها سواستفاده کنند. در ماه های گذشته این آسیب پذیری در برنامه هایی مانند فایرفاکس و ادوبی فلش رسیده بود و حال نوبت گوگل است.

کروم را سریعتا به‌روزرسانی کنید

بعد از اینکه این آسیب پذیری به گوگل رسید این کمپانی سریعتا آپدیتی منتشر کرد تا کاربران از امنیت اطلاعات خود مطمئن شوند. با اینکه بعضی مواقع گوگل به صورت خودکار آپدیت می‌شود اما با چک کردن کروم خود آن را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.

با توجه به این اتفاقات گوگل در سال جاری برای مقابله با آسیب پذیری 7 مرتبه آپدیت منتشر کرده است. این تعداد در سال گذشته برابر با 58 مورد بود. با توجه به فیلترینگ گوگل در ایران حاب باید دید چه اتقاقی در انتظار کاربران ایرانی است.

 

بیشتر بخوانید:

ساخت آواتار با هوش مصنوعی توسط گوگل!

آسیب پذیرترین مرورگر سال 2022 چیست؟

ردیابی غیرقانونی گوشی توسط گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button